Skip to content

Polska rolniczka w finale Rural Inspiration Awards 2021

Anielskie Ogrody 20170807a
czwartek, 23 września, 2021

Polska rolniczka w finale Rural Inspiration Awards 2021

czwartek, 23 września, 2021

 

 

 

 

 

 

Anielskie Ogrody – edukacyjne ekologiczne gospodarstwo rolne z pięknym przydomowym ogrodem prowadzone przez Kamilę i Bogdana Kasperskich w województwie lubuskim, jako jedyny polski projekt, znalazło się w finale międzynarodowego konkursu Rural Inspiration Awards 2021 – „Nasza wiejska przyszłość”. Teraz można oddać bezpłatny głos, by otrzymali dodatkową nagrodę “Popular Award”. Jak to zrobić? Spójrzcie poniżej!

Konkurs „Nasza wiejska przyszłość” organizowany jest przez ENRD - Europejską Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Odbywa się pod patronatem Komisji Europejskiej. Jego celem jest wyróżnienie lokalnych inicjatyw, które promują długoterminową wizję dla obszarów wiejskich. Spośród 125 zgłoszeń z całej Europy, komisja ekspertów wybrała do finału 20 najlepszych. Anielskie Ogrody to jedyny polski projekt, który znalazł się wśród finalistów. Nominowany został w kategorii “Zielona przyszłość”.

Anielskie Ogrody mają wizję. Kamila i Bogdan Kasperscy z Budachowa w ciągu kilku lat stworzyli edukacyjne ekologiczne gospodarstwo rolne z pięknym przydomowym ogrodem.

- Ogród dostarcza przez cały rok ekologicznych warzyw, owoców, ziół, kwiatów w ilości potrzebnej dla czteroosobowej rodziny, a nadwyżki są sprzedawane klientom gospodarstwa w postaci koszyka od rolnika. Ekologia realizowana jest u nas w oparciu o bioróżnorodności i elementy permakultury. Specjalizujemy się w uprawie warzyw na słabej ziemi. Pokazujemy, co można zrobić, aby ogród stał się kuchnią, spiżarnią, apteką, kwiaciarnią i drogerią – opowiada Kamila Kasperska.

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

https://agronomist.pl/artykuly/polska-rolniczka-w-finale-rural-inspiration-awards-2021

https://agronomist.pl/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin