Od 2016 roku pracuje w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym czasie dała się poznać jako osoba pracowita i zdeterminowana, która udziela się w środowisku rolniczym, czynnie uczestniczy w spotkaniach z rolnikami, przedstawicielami nauki i biznesu, czym przyczynia się do rozwoju Ośrodka. Zna województwo, jego potrzeby i skutecznie zabiega o rozwój obszarów wiejskich. Dotychczas zajmowała się pozyskiwaniem zewnętrznych funduszy w tym unijnych by promować działania podlaskich rolników na arenie regionalnej i krajowej.

15 marca 2023r. mgr inż. Sylwię Sikorską została powołana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stanowisko zastępcy dyrektora PODR Szepietowo do spraw Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. Do obowiązków dyrektor należy m.in. nadzór nad pracownikami PZDR, organizacja pracy doradców terenowych, inicjowanie propozycji usprawnień i zmian, które wpłyną na polepszenie i właściwą realizację zadań  wynikających z ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego.

- Postaram się podołać powierzonym mi obowiązkom, nie będzie to łatwym zadaniem, gdyż poza Ośrodkiem prowadzę wraz z mężem gospodarstwo rolne oraz warsztat naprawy samochodów osobowych, ciężarowych i sprzętu rolniczego. Praca w PODR Szepietowo jest dla mnie dużym prestiżem, spełnieniem moich ambicji zawodowych oraz zainteresowań. Już na studiach wiedząc, że w pobliżu funkcjonuje ta instytucja chciałam tu pracować. – wspomina Sikorska

Pani Sikorska ukończyła studnia na kierunku Rolnictwo, Zarządzanie oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: Zarządzenie w jednostkach samorządu terytorialnego, Jakość i bezpieczeństwo żywności, posiada również uprawnienia doradcy rolniczego, pedagogiczne oraz liczne kursy, szkolenia branżowe. Prywatnie jest rolniczką, prowadzi w gminie Szepietowo rodzinne gospodarstwo rolne o profilu produkcji roślinnej. Od najmłodszych lat pracowała na wsi, jak mówi brak rodzeństwa i przywiązanie do ojcowizny były głównym powodem decyzji o pozostaniu na wsi. Od 14 lat jest mężatką, ma dwójkę dzieci córkę – 13 lat i syna – 3 lata. Czas wolny spędza z rodziną i przyjaciółmi. 

Sylwia Sikorska, kocha Podlasie, to miejsce gdzie chce żyć, rozwijać się zawodowo i prywatnie. Innowacje to chęć zaszczepienia w człowieku miłości do natury, to dodanie otuchy i wiary kobietom które chcą mieć realny wpływ na swoje życie oraz życie lokalnej społeczności, ale boją się podjąć pierwszy krok. Jest szaloną optymistką, zdeterminowaną do działania, by kobietom na wsi żyło się lepiej.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin